W tym roku bez pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę

W tym roku bez pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę
Youtube: Narodowy Instytut Dziedzictwa / TV NID
1 tydzień temu
KAI /kb

Nie odbędą się tradycyjne pielgrzymki dla maturzystów na Jasną Górę, z powodu nadal trwającej epidemii koronawirusa.

-  W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i wynikającej stąd konieczności zastosowania się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczają liczbę uczestników zgromadzeń, XXIII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę nie może odbyć się w tradycyjnej formie – informuje ks. dr Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego.
Od ponad 20 lat diecezja kielecka – jako jedna z pierwszych, organizowała pielgrzymki dla maturzystów, w których uczestniczyło już ponad sto dwadzieścia tysięcy uczniów klas maturalnych. W tym roku jednak, po raz pierwszy nie jest to możliwe.

- Z tego powodu biskup kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. oraz zawierzy Matce Bożej Częstochowskiej przyszłość maturzystów i maturę w dniu 1 marca 2021 r. o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze - dodaje ks. dr Zegan.

Pielgrzymka młodzieży była wydarzeniem powszechnym, które wpisało się w tradycję diecezji kieleckiej, z udziałem ponad 95 proc. szkół.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

W tym roku bez pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.