W tym roku papieskie drzewko bożonarodzeniowe przybędzie z Polski

W tym roku papieskie drzewko bożonarodzeniowe przybędzie z Polski
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Po dwudziestu latach na placu św. Piotra stanie ponownie choinka z Polski - poinformował Gubernatorat Państwa Watykańskiego. Będzie to masywny świerk o wysokości 28 metrów, maksymalnym obwodzie około 10 metrów pochodzący z diecezji ełckiej.

Drzewo zostanie ścięte przez służby Lasów Państwowych, a następnie przewiezione przez całą Europę do Watykanu. Po raz drugi na Placu św. Piotra stanie choinka z Polski. W 1997 r. był to świerk z okolic Zakopanego, jako dar dziękczynny górali za VI pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski oraz jego wizytę na Podhalu i w Zakopanem.

W tym roku papieskie drzewko bożonarodzeniowe przybędzie z Polski - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W tym roku tradycyjny żłóbek przygotuje benedyktyńskie opactwo terytorialne Montevergine w metropolii Benewentu w regionie Kampania w południowych Włoszech. Ozdoby przygotują dzieci chore, leczone we Włoszech na oddziałach onkologicznych.

7 grudnia rano delegacja polska, przedstawiciele Kampanii oraz delegacja młodych artystów zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Tego samego dnia o godz. 16.30 odbędzie się uroczystość zapalenia świateł. Choinka wraz ze żłóbkiem pozostaną na placu św. Piotra do 7 stycznia - uroczystości Chrztu Pańskiego, kończącej liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman
25,94 zł
39,90 zł

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

W tym roku papieskie drzewko bożonarodzeniowe przybędzie z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.