W USA o 6 proc. spadła liczba aborcji. Nowe przepisy ratują życie nienarodzonych

W USA o 6 proc. spadła liczba aborcji. Nowe przepisy ratują życie nienarodzonych
fot. Depositphotos
Catholic News Agency / pk

W Stanach Zjednoczonych spadła liczba wykonywanych aborcji. Stało się to po decyzji Sądu Najwyższego z 24 czerwca 2022 roku, która unieważniła słynną ustawę Roe vs. Wade. To ona w roku 1973 dała "zielone światło" proaborcyjnym przepisom.

Jak informuje "Catholic News Agency", spadek liczby aborcji w USA wykazało badanie #WeCount, przeprowadzone na zlecenie instytucji popierających aborcję. Jedną z nich jest słynna klinika Planned Parenthood, która wstrzymała się z komentowaniem wyników sondażu.

Jak zauważa cytowany przez "CNA" "New York Times", liczba aborcji spadła niemal do zera w stanach objętych zakazami i wzrosła w stanach, które zezwalają na aborcję.

"W sierpniu wykonano mniej niż 10 aborcji w każdym z następujących stanów: Alabama, Arkansas, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Północna Dakota, Oklahoma, Południowa Dakota i Wisconsin. #WeCount podało również niektóre stany o największym wzroście aborcji, takie jak Karolina Północna (37%), Kansas (36%), Kolorado (33%) i Illinois (28%)" - czytamy w "CNA".

DEON.PL POLECA

Sumarycznie liczba aborcji w USA jest jednak niższa m.in dlatego, że wiele kobiet w ciąży nie było w stanie podróżować do innych stanów w celu wykonania aborcji. W konsekwencji w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od czerwcowej decyzji Sądu najwyższego liczba kobiet dokonujących aborcję spadła o 10 670, czyli 6 proc. "Gdyby te liczby miały się utrzymać, ponad 60 000 istnień ludzkich można by uratować przed aborcją w ciągu jednego tylko roku" - czytamy w "CNA".

- Wyniki projektu #WeCount potwierdzają, że prawa pro-life ratują życie - powiedział "CNA" Chuck Donovan, prezes Charlotte Lozier Institute, ramienia badawczego SBA Pro-Life America. - Nie ma nic lepszego niż narodziny nowego dziecka, a te prawa przełożą się na ten cud tysiące razy - zapowiada Donovan.

Źródło: Catholic News Agency / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W USA o 6 proc. spadła liczba aborcji. Nowe przepisy ratują życie nienarodzonych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.