W Wadowicach miasto utworzy Ogród Pielgrzyma. Powstanie przy domu Jana Pawła II

W Wadowicach miasto utworzy Ogród Pielgrzyma. Powstanie przy domu Jana Pawła II
Dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Fot. Depositphotos.com / Robson
PAP / mł

Ogród Pielgrzyma utworzy w centrum miasta samorząd Wadowic. Będzie służył obsłudze ruchu turystycznego w papieskim muzeum. Magistrat poinformował, że ogłosił przetarg na realizację zadania. Ogród ma być gotowy w dziewięć miesięcy od wyłonienia wykonawcy.

Samorząd poinformował, że oczekuje na oferty do 20 czerwca. Jest już gotowy projekt ogrodu. Zakłada budowę niewielkiego budynku usługowego o prostej bryle oraz zagospodarowanie otoczenia. Ogród powstanie na terenie zielonym, tuż przy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz bazylice Ofiarowania NMP.

DEON.PL POLECA

Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, mieszkał w Wadowicach do ukończenia gimnazjum. Po maturze wyjechał z ojcem do Krakowa. Mieszkał w kamienicy, w której obecnie znajduje się poświęcone mu muzeum. Przed pandemią rocznie odwiedzało je około 200 tys. pielgrzymów. W ubiegłym roku było ich 151 tys. Tuż obok placówki znajduje się bazylika, w której Karol Wojtyła został ochrzczony i przyjął pierwszą komunię św.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Wadowicach miasto utworzy Ogród Pielgrzyma. Powstanie przy domu Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.