Wakacje. Blisko 40 dzieci bierze udział półkoloniach zorganizowanych przez Caritas

Wakacje. Blisko 40 dzieci bierze udział półkoloniach zorganizowanych przez Caritas
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Blisko 40 dzieci bierze od dzisiaj udział w półkoloniach zorganizowanych przez diecezjalną Caritas w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Sandomierzu. Trwa nabór chętnych do udziału w drugim turnusie.

W programie dziesięciodniowego turnusu półkolonii zorganizowanego pod hasłem „Cudzie chwalcie, a swego nie znacie”, zapewniono dla uczestników m.in.: rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, Zbrojowni Sandomierskiej, Podziemnej Trasy Turystycznej, Muzeum Zamkowego.

Caritas dla dzieci

Przygotowano także warsztaty medialne oraz kulinarne, wycieczki wyjazdowe, zajęcia sportowe, quizy i konkursy. Zostanie przeprowadzone spotkanie z funkcjonariuszem policji dot. profilaktyki uzależnień i przemocy oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Uczestnicy mają zapewnione śniadanie oraz obiad. Opiekuje się nimi wykwalifikowana kadra opiekunów.

Jak podkreślają organizatorzy, najważniejszym celem półkolonii jest złagodzenie skutków izolacji społecznej wynikającej z pandemii i zdalnego nauczania, a wykwalifikowana kadra ma stworzyć odpowiednie warunki do odreagowania stresów i napięć, zbudowania prawidłowej komunikacji społecznej i przypomnienia o metodach aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Armia Dzieci

Ta płyta to utwory wykonane przez dzieci - piosenki, którymi najmłodsze pokolenie może chwalić Boga.

Spis utworów: 

1. Intro 
2. Rozkosz Boga Prz 8, 22-23;30 
3. Wysoko głęboko 
...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wakacje. Blisko 40 dzieci bierze udział półkoloniach zorganizowanych przez Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.