Wakacyjna Akcja Caritas. Blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy weźmie w niej udział

Wakacyjna Akcja Caritas. Blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy weźmie w niej udział
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP/ kb

Na kolonie z Caritas wyjedzie w tym roku ok. 10,5 tys. dzieci - w tym ok. 1,7 tys. ukraińskich. Z innych form aktywności, takich jak półkolonie czy wycieczki przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci.

Caritas Polska dofinansuje organizację integracyjnych, polsko-ukraińskich wakacji, kwotą blisko 2,8 mln zł.

W komunikacie przekazanym PAP Caritas Polska poinformowała, że w Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie w tym roku udział łącznie ok. 14,8 tys. dzieci.

Pomoc dla Ukrainy

Po przerwie spowodowanej pandemią Wakacyjna Akcja Caritas będzie w tym roku organizowana przez blisko 40 Caritas diecezjalnych.

DEON.PL POLECA

"Na kolonie z Caritas wyjedzie w tym roku ok. 10,5 tys. dzieci w tym ok. 1,7 tys. dzieci ukraińskich. Z innych form aktywności, takich jak półkolonie i wycieczki przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci" - poinformowała organizacja.

"Wiele z nich odwiedzi atrakcyjne turystycznie miejsca, m.in. nad morzem czy w górach. Inne spędzą czas w ciekawy sposób, choć bliżej swojego miejsca zamieszkania" - powiedziała Renata Pruszkowska z Caritas Polska. Zapewniła, że "organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby nie zabrakło zajęć sportowych i bezpiecznej zabawy.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Wakacyjna Akcja Caritas. Blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy weźmie w niej udział
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.