Wanda Półtawska do młodych: bądźcie roztropni

9 lat temu
KAI / mik

Przed przedwczesnym podejmowaniem współżycia seksualnego przestrzegała młodych zebranych na Lednicy dr Wanda Półtawska, psychiatra, blisko zaprzyjaźniona z Janem Pawłem II. Jak mówiła, młodość to najkrótszy moment życia, trzeba go dobrze wykorzystać.

W swoim wystąpieniu dr Półtawska przypomniała zachętę, jaką Jan Paweł II wielokrotnie kierował do młodych, by wymagali od siebie nawet jeśli nikt od nich nie wymaga oraz aby robili wszystko, by panującą na świecie cywilizację śmierci zastąpiła cywilizacja miłości.

- Wszyscy, jak tu jesteśmy, zostaliśmy stworzeni przez Boga. Relacja Stwórcy i stworzenia jest wieczna. Każdy z nas jest w takiej relacji, relacji miłości, albo jest przegrany – tłumaczyła.

Mówiąc o płciowości człowieka, przypomniała, że jej celem nie jest źle pojęta przyjemność, ale przekazywanie życia.

- Dzięki ciału macie współdziałać z Bogiem w Jego dziele stworzenia. Macie kochać i przekazywać razem z Bogiem życie. W wasze ręce została przekazana stwórcza moc Boga – podkreśliła Wanda Półtawska.

Zachęcała także młodych do sięgania i czerpania z nauczania Jana Pawła II, do obrony czystości i nie naśladowania stylu życia promowanego przez media oraz do roztropnego przeżycia młodości.

Według szacunków o. Jana Góry na Lednicy jest ponad 80 tysięcy młodych z różnych zakątków Polski i Europy. Pod Bramę-Rybę przyjechali także motocykliści z Dani, którzy przekazali organizatorowi spotkania kamień upamiętniający chrzest tego kraju. Uczestnicy otrzymali także symbolicznie akt nadania Ziemi Lednickiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wanda Półtawska do młodych: bądźcie roztropni
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Wanda Półtawska do młodych: bądźcie roztropni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.