Warszawa: 8 lat działalności Duszpasterstwa MPP

Warszawa: 8 lat działalności Duszpasterstwa MPP
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W styczniu mija 8 lat działalności warszawskiego Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa.

Zostało ono powołane z uwagi na konieczność duchowego wsparcia małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem. Jego zadaniem jest przekazywanie informacji o etycznych możliwościach leczenia niepłodności, adopcji a przede wszystkim pomoc małżonkom w podejmowaniu decyzji i rozeznawaniu drogi dla każdego z nich.

Centralnym punktem inicjatywy jest Eucharystia w intencji potomstwa, adoracja oraz spotkania, na których odbywają się prelekcje osób zajmujących się problemami niepłodności. Organizowane są także rekolekcje i dni skupienia.

- Nasze duszpasterstwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Niektóre z nich cieszą się już upragnionym rodzicielstwem, inne rozeznają swoją drogę, wszyscy zaś czerpią siłę i nadzieję ze wspólnej modlitwy. Dwukrotnie odwiedził nas i inicjatywę pobłogosławił abp Henryk Hoser - mówią inicjatorzy duszpasterstwa.

Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą przyjść na Msze święte i spotkania, które są sprawowane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie.

Cenna jest wymiana doświadczeń i poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami - podkreślają uczestnicy spotkań.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: 8 lat działalności Duszpasterstwa MPP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.