Warszawa: Misyjny Dzień Sióstr Zakonnych

5 lat temu
KAI / drr

Radykalne pójście za Chrystusem to najskuteczniejszy środek ewangelizacji - podkreślił ks. prał Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych. W związku z przypadającym 1 października Misyjnym Dniem Sióstr Zakonnych, któremu patronuje św. Teresa z Lisieux, w stołeczny kościele Sióstr Wizytek odbyło się spotkanie osób konsekrowanych z Warszawy i okolic. W czasie uroczystej mszy św. modlono się za misjonarki i całe dzieło misyjne Kościoła.

Ks. Atłas podkreślił w homilii, że ewangelizacja jest obowiązkiem i prawem każdego chrześcijanina. - Uczniowie Jezusa to ci, którzy pozwalają się coraz bardziej pociągnąć Jego Miłości oraz rozpalić ogniem zapału dla Królestwa Bożego i głoszenia radości Ewangelii, uczy nas papież Franciszek - przypomniał.

Kaznodzieja zachęcił przy tym siostry do refleksji nad własnym zaangażowaniem misyjnym. - Czy przypadkiem nie ma w nas podobieństwa do tego pierwszego syna z Ewangelii który gorliwie zapewniał swojego ojca, że uda się do jego winnicy, ale potem poszedł swoją drogą. - Czy nie jest tak, że na drodze ewangelizacji może nas zawstydzić wielu świeckich - pytał ks. Atłas.

Nawiązał także do przypadającego w tym roku 19 października Światowego Dnia Misyjnego. Przypomniał, że jest to dzień, który jednoczy wszystkich wyznawców Chrystusa w modlitwie i materialnej pomocy młodym rozwijającym się Kościołom.

Zwrócił także uwagę, że 19 października do chwały ołtarzy zostanie wyniesiony Sługa Boży Ojciec Święty Paweł VI. Przypomniał, że to właśnie on, w adhortacji Evangelii Nuntiandi napisał, że Kościół bardzo wiele zawdzięcza osobom konsekrowanym, które w swoim życiu poświęconym Bogu stają się apostołami Dobrej Nowiny.

Od 14 grudnia 1927 roku św. Teresa z Lisieux obok św. Franciszka Kasawerego jest główną patronką misji katolickich. W sposób szczególny patronuje ona Papieskiemu Dziełu św. Piotra Apostoła, które od ponad 120 lat zajmuje się budową seminariów i domów zakonnych, oraz kształceniem i formacją kleryków, oraz kandydatów i kandydatek do życia konsekrowanego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: Misyjny Dzień Sióstr Zakonnych
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Warszawa: Misyjny Dzień Sióstr Zakonnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.