Warszawa: relikwie habitu, rękawicy i bandaża św. Ojca Pio są już w stolicy

Warszawa: relikwie habitu, rękawicy i bandaża św. Ojca Pio są już w stolicy
(fot. san giuseppe da copertino / youtube.com)
KAI / ml

Tam gdzie jest Bóg, tam jest świętość - podkreślił bp Marek Solarczyk wskazując jako przykład św. Ojca Pio. Uroczystą Mszą św. w stołecznym sanktuarium włoskiego kapucyna na Gocławiu rozpoczęły się obchody kończące Rok Św. Ojca Pio.

Minęło bowiem 100-lat od otrzymania przez niego stygmatów, oraz 50-lat od jego odejścia do Domu Ojca. W czasie liturgii nastąpiło powitanie peregrynujących po Polsce relikwii - habitu, rękawicy oraz bandaża przykrywającego ranę serca zakonnika.

- Kiedy w naszej Ojczyźnie odkrywaliśmy tajemnicę niepodległości i wolności, Ojciec Pio odkrywał tajemnicę zwycięstwa Bożej łaski wpisanego w znaki Męki Chrystusa o których nie mówił, nie słuchał, ale które nosił - zwrócił w homilii uwagę bp Marek Solarczyk.

DEON.PL POLECAPodkreślił, że dla człowieka jedyną chlubą jest poznanie Boga, życie Nim i dla Niego. - Na chrzcie świętym otrzymaliśmy szatę zbawienia, ofiarowaną nam przez Boga by nas niejako otulała. Czy jesteśmy tego świadomi?- pytał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zachęcał również do dziękczynienia Bogu i uwielbiania Go za to, że poprzez św. Ojca Pio objawiał w świecie swoją obecność. - Posłanie, które otrzymali apostołowie włoski kapucyn dopełnił w swoim życiu głosząc Królestwo Boże, a jak było potrzeba uzdrawiał, wypędzał złe duchy, ale przede wszystkim - był dla innych źródłem łaski Boga - powiedział bp Solarczyk.

Podkreślił, że ludzkie życie nie tylko może, ale i powinno być podobnie jak w przypadku Ojca Pio - "znakiem Boga i źródłem Jego błogosławieństwa i wielkiej chwały, którą inni będą zanosić do Pana za to On żyje , bo żyje w nas, przez nas i żyje w nich".

Na zakończenie duchowny zachęcał by czas nawiedzenia relikwii stał się okazją do pogłębienia wiary i bliskości z Chrystusem. - Niech nasze serca na nowo zabiją w rytm Bożego serca umocnione i napełnione życiodajną siłą, by bez względu na to gdzie, kiedy i dla kogo - były źródłem łaski, błogosławieństwa i świadectwem, że świętość jest, bo Bóg jest - podsumował biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Relikwie habitu, rękawicy oraz bandaża przykrywającego ranę serca włoskiego kapucyna pozostaną w stołecznym sanktuarium Świętego Ojca Pio do soboty do godz. 15.00.

W piątek wieczorem mszy św. przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce. Natomiast w sobotę Eucharystii w ‘Godzinie Łaski’ czy o 12.00 będzie przewodniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa: relikwie habitu, rękawicy i bandaża św. Ojca Pio są już w stolicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.