Warszawska Pielgrzymka Piesza ukończona

KAI / ad

Ok. 20 tys. pielgrzymów zgromadziło się na Jasnej Górze w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na porannej Mszy św., będącej zwieńczeniem jubileuszowej 300. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej.

Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Witając pielgrzymów metropolita warszawski podziękował wszystkim, którzy wpisali się w historię pieszego pielgrzymowania z Warszawy do duchowej stolicy Polski, w tym kard. Glempowi, który przez 27 lat towarzyszył pielgrzymce.

Homilię podczas porannej Mszy św. wygłosił przeor Jasnej Góry. O. Roman Majewski zastanawiał się nad motywacjami, jakie dziś przyświecają pielgrzymom. Wskazał na konieczność podjęcia rachunku sumienia w czasach zagrożenia dla najważniejszej grupy społecznej, jaką jest rodzina.

Przypomniał słowa Prymasa Augusta Hlonda, który powtarzał, że zwycięstwo nad wszelkim złem przyjdzie dzięki modlitwie różańcowej. "Polska nie zwycięży bronią, zwycięży modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego, zwycięży różańcem. Trzeba ufać, trzeba się modlić, jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo jest właśnie różaniec, jedyna broń, która jest przecież w kieszeniach wielu z nas" - przekonywał o. Majewski.

Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi odśpiewali "Abba Ojcze", jednocząc się z uczestnikami rozpoczynającego się jutro w Madrycie Światowego Dnia Młodzieży. Pierwsze spotkanie młodych z papieżem zainicjował w 1985 r. Jan Paweł II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawska Pielgrzymka Piesza ukończona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.