Wasza praca otwiera ludzkie serca na nadzieję

Wasza praca otwiera ludzkie serca na nadzieję
(fot. PAP/Leszek Szymański)
KAI / drr

Świat pozbawiony Boga pozostaje w grobie, bez przyszłości i bez nadziei. Stąd tak ważna jest praca katolickich wydawców i ludzi mediów, którzy poprzez swoją pracę niosą innym prawdę o Bożej miłości - podkreślił bp Wojciech Polak. Na zakończenie XX Targów Wydawców Katolickich sekretarz KEP przewodniczył uroczystej Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana. W czasie liturgii modlono się w intencji wydawców i pracowników mediów.

W homilii bp Polak przypomniał, że tylko w Jezusie Chrystusie jest nasza przyszłość. - My, chrześcijanie nie wierzymy w jakiegokolwiek Boga, nie idziemy za jakimś nieznanym Bogiem, ale tym, który w Jezusie Chrystusie objawił nam siebie. W Nim starotestamentalna zapowiedź staje się rzeczywistością. Nie ma w niej jakiejś chłodnej obojętności wobec losów człowieka, nie ma także łaskawości filantropa, który dzieli się z człowiekiem czymś, na czym mu zbywa, nie ma też jakieś władczej siły, dzięki której zbawienie spada na nas jak przysłowiowy grom z jasnego nieba, ale jest pełna miłości Boża obecność. Jak mówi papież Franciszek - jest to miłość, która jest łaską, ofiarnością, pragnieniem bliskości, która nie waha się poświęcić i złożyć samej siebie dla dobra umiłowanych stworzeń - zauważył kaznodzieja.

Zwrócił uwagę, że co prawda człowiek może mieć w życiu wspaniałe nadzieje, ale jeżeli nie ma tej prawdziwej Wielkiej Nadziei, która przetrwa wszelkie zawody, którą może być tylko Bóg, który kocha człowieka prawdziwie i do końca, kocha za życia i po śmierci, kocha, bo taką wybrał drogę aby nas pocieszyć zbawić i uwolnić od naszej nędzy, wówczas człowiek nie ma żadnej nadziei

- Papież Benedykt powiedział, że ‘Bóg stworzył człowieka dla zmartwychwstania i życia i ta prawda nadaje autentyczny i ostateczny sens ludzkiej historii i naszemu życiu osobistemu, społecznemu, kulturze, polityce, ekonomii’ - przypomniał bp Polak przestrzegając, że świat pozbawiony tej prawdy, tego światła i wiary, pozostaje zamknięty w grobie bez przyszłości.

Zwracając się do wydawców i ludzi mediów kaznodzieja powiedział: Dziś modlimy się za was i z wami aby wasza praca i posługa otwierała ludzi na wywalającą, uzdrawiającą i wyprowadzającą z grobów miłość Chrystusa. Aby spotkanie ze świadectwem życia, o których często czytamy w książkach, z teologiczną refleksją, z twórczością inspirowaną Ewangelią przenikającą codzienność, mogło też kończyć się takim owocem, o jakim dziś usłyszeliśmy w Ewangelii, że ‘wielu spośród Żydów przybyłych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokonał uwierzyło w Niego’ - powiedział bp Polak. Na zakończenie przywołał słowa papieża Franciszka. - Jeżeli już ktoś sam przyjął miłość przywracającą mu sens życia, to czy może powstrzymać w sobie pragnienie przekazania jej innym?

W tegorocznych XX Targach Wydawców Katolickich wzięło udział 160 oficyn wydawniczych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wasza praca otwiera ludzkie serca na nadzieję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.