Papież ostro o największych grzechach mediów

Papież ostro o największych grzechach mediów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / CTV /slo

Papież Franciszek potępił klimat "jadu" i "zatrutego powietrza", jaki - jego zdaniem - panuje w mediach. Podczas spotkania z przedstawicielami włoskich katolickich stacji radiowych i telewizyjnych apelował, by położyć kres "kalumniom" i "dezinformacji".

- Dzisiaj klimat medialny ma swe formy zanieczyszczenia, jadu - powiedział w sobotę Franciszek w czasie audiencji z delegacją sieci katolickich mediów Corallo.

- Ludzie to wiedzą, zdają sobie z tego sprawę, ale niestety człowiek przyzwyczaja się do oddychania płynącym z radia i telewizji zatrutym powietrzem, które nie służy - oświadczył papież. Tymczasem - podkreślił - odbiorcy muszą oddychać "czystym powietrzem".

- Dla mnie - dodał - największe grzechy mediów, związane z podążaniem przez nie drogą kłamstwa i nieprawdy, są trzy: dezinformacja, kalumnie, zniesławienie.

Franciszek wyraził opinię, że często sprawy istotne dla życia osób, rodzin i społeczeństwa są traktowane przez "wielkich nadawców" bez należnego szacunku i w sposób sensacyjny.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież ostro o największych grzechach mediów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.