Watykan: fundusz solidarnościowy dla Filipin

Watykan: fundusz solidarnościowy dla Filipin
(fot. Wikimedia Commons)
6 lat temu
KAI / mm

Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących ustanowiła specjalny fundusz pomocy dla Filipin, podległy apostolatowi ludzi morza. Jest on przeznaczony na realizację długotrwałych projektów odbudowy we współpracy z duszpasterstwem ludzi morza z tego wyspiarskiego kraju azjatyckiego. Wkład początkowy funduszu wynosi 10 tys. dolarów.

Inicjatywa watykańska jest jednym z licznych konkretnych działań, podejmowanych na całym świecie na rzecz pomocy Filipinom spustoszonym przez tragiczny tajfun Haiyan. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 4 tys., ciągle jednak są to oceny tymczasowe. Ci, którzy przeżyli, mogą liczyć na pomoc z zewnątrz jedynie w ograniczonym stopniu, biorąc pod uwagę rozległość archipelagu nawiedzonego przez żywioł.

Oprócz utworzenia funduszu watykański urząd wyraził wdzięczność ośrodkom duszpasterstwa ludzi morza i firmom zatrudniającym filipińskich marynarzy za udzielone im wsparcie duchowe i materialne w obliczu tragedii, która dotknęła ich rodziny. Konkretnym wyrazem takiej pomocy jest umożliwienie marynarzom kontaktu telekomunikacyjnego z bliskimi, którzy pozostali w kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: fundusz solidarnościowy dla Filipin
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Watykan: fundusz solidarnościowy dla Filipin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.