Watykan: Kard. Sandri zastąpi papieża Franciszka i odprawi mszę w Niedzielę Palmową

Watykan: Kard. Sandri zastąpi papieża Franciszka i odprawi mszę w Niedzielę Palmową
Fot. Vatican/Pool/Galazka
PAP / tk

Argentyński kardynał Leonardo Sandri odprawi w Niedzielę Palmową mszę na placu Świętego Piotra w Watykanie. Subdziekan Kolegium Kardynalskiego poinformował o tym agencję prasową Ansa. Papież Franciszek od środy jest w szpitalu z powodu infekcji dróg oddechowych.

Kard. Sandri odprawi mszę w Niedzielę Palmową

- Mogę potwierdzić, że odprawie mszę w Niedzielę Palmową - powiedział kardynał Sandri z Kurii Rzymskiej, cytowany przez włoską agencję prasową. Ujawnił ponadto, że już w poniedziałek mistrz papieskich ceremonii zawiadomił go, że kolejne msze i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia odprawiać będą różni kardynałowie. Jemu przypadła Niedziela Palmowa.

DEON.PL POLECA
Kardynał Sandri wyraził nadzieję, że papież będzie mógł przewodniczyć uroczystościom, podczas gdy jeden z kardynałów odprawiać będzie mszę przy ołtarzu. Tak zdarzyło się już wcześniej z powodu kłopotów Franciszka z poruszaniem się.

Na razie nie wiadomo, czy papież wróci na tyle do zdrowia, by mógł być obecny ma niedzielnej mszy inaugurującej Wielki Tydzień. Watykan informuje, że stan zdrowia papieża poprawia się i kontynuuje on kurację.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Watykan: Kard. Sandri zastąpi papieża Franciszka i odprawi mszę w Niedzielę Palmową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.