Watykan: kazania wielkopostne wygłosi o. Marko Rupnik

Watykan: kazania wielkopostne wygłosi o. Marko Rupnik
fot. YouTube.com / CENTRO ALETTI - EDIZIONI LIPA
KAI / sz

Tegoroczne piątkowe kazania wielkopostne w Watykanie wygłosi słoweński jezuita o. Marko Ivan Rupnik. Dotychczas wygłaszał je zawsze kaznodzieja Domu Papieskiego, którym od 40 lat jest włoski kapucyn o. Raniero Cantalamessa. W tym roku skończy on 86 lat.

Pierwsze kazanie o. Rupnik wygłosi jutro o 9.00 w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

65-letni o. Rupnik jest od 1991 r. dyrektorem ośrodka im. Ezio Alettiego (badającego związek między wiarą i kulturą Wschodu i Zachodu) przy Papieskim Instytucie Wschodnim w Rzymie, gdzie kieruje także Atelier Sztuki. Jest twórcą mozaik m.in. w kaplicy Redemptoris Mater w Watykanie, w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w sanktuariach w San Giovanni Rotondo, Lourdes i Fatimie. Wykłada na kilku papieskich uczelniach w Wiecznym Mieście i doradza kilku dykasteriom Kurii Rzymskiej, pisze książki i prowadzi rekolekcje na całym świecie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brant Pitre

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego...

Skomentuj artykuł

Watykan: kazania wielkopostne wygłosi o. Marko Rupnik
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.