Watykan na konferencji technologicznej SXSW 2017

Watykan na konferencji technologicznej SXSW 2017
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele Stolicy Apostolskiej przybyli do Austin w amerykańskim stanie Teksas na konferencję South by Southwest Interactive. Jej temat to nowe technologie i powiązane z nimi media społecznościowe.

Na czele watykańskiej delegacji stoi sekretarz pomocniczy Papieskiej Rady ds. Kultury, który wskazał, że w takich kwestiach trzeba nie tylko nastawienia na "treści", ale i na "kulturę tworzoną przez użytkowników", na czym właśnie skupiają się przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Bp Paul Tighe powiedział Radiu Watykańskiemu, jak rozumie swą obecność na tym spotkaniu.

DEON.PL POLECA

"Wielu ludzi mogłoby się zdziwić, widząc watykańską delegację, widząc księdza na takim wydarzeniu. Chciałbym po pierwsze zaznaczyć, że zostaliśmy tu zaproszeni. A myślę, że w świecie, w którym coraz rzadziej prosi się nas o udział w rozmowach, skoro nas chcą, dlaczego nie miałoby nas tu być. Jedna z największych rzeczywistości tworzących i formujących współcześnie powiązania kulturowe to środowisko komputerowe. Dlatego m.in. zrobiliśmy wiele, żeby zrozumieć ludzi zagłębionych w tej kulturze cyfrowej: ich troski, lęki, nadzieje i oczekiwania. Jestem więc tutaj przede wszystkim po to, aby słuchać" - podkreślił bp Tighe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan na konferencji technologicznej SXSW 2017
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.