Watykan: Ogłoszono hasło Dnia Dziadków i Osób Starszych

Watykan: Ogłoszono hasło Dnia Dziadków i Osób Starszych
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

W niedzielę 28 lipca 2024 r. obchodzony będzie IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Hasło wybrane przez papieża Franciszka: „Nie opuszczaj mnie w mojej starości” (por. Ps 71, 9) ma na celu podkreślenie faktu, że samotność jest niestety gorzką towarzyszką życia bardzo wielu osób starszych, które często są ofiarami kultury odrzucenia – poinformowała Dykasteria do spraw Świeckich, Rodziny i Życia.

W tym roku przygotowań do Jubileuszu, który Ojciec Święty postanowił poświęcić modlitwie, temat Dnia zaczerpnięty jest z Psalmu 71, wezwania starca opowiadającego swoją historię przyjaźni z Bogiem.

Podkreślając charyzmat dziadków i osób starszych oraz ich wkład w życie Kościoła, obchody tego Dnia mają na celu zachęcenie każdej wspólnoty kościelnej do budowania więzi międzypokoleniowych i walki z samotnością, mając świadomość, że jak podkreśla Pismo Święte: „Nie jest dobrze, żeby człowiek był sam” (Rdz 2, 18) – stwierdza watykański komunikat.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Watykan: Ogłoszono hasło Dnia Dziadków i Osób Starszych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.