Watykan: Papież mianował nowego podsekretarza dykasterii zakonnej

Watykan: Papież mianował nowego podsekretarza dykasterii zakonnej
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Papież Franciszek mianował ojca Aitora Jiméneza Echave, klaretyna (CMF) podsekretarzem Dykasterii do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego -  poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Kim jest ojciec Jiménez Echave CMF?

Jiménez Echave urodził się 29 grudnia 1962 r. w Luchana-Baracaldo (Hiszpania). Złożył wieczystą profesję zakonną w Zgromadzeniu Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy, 13 września 1987 r. i został wyświęcony na kapłana 30 kwietnia 1989 r. Jest doktorem nauk humanistycznych. Posiada tytuł doktora obydwu praw oraz doktora teologii życia konsekrowanego Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie (Włochy). Posiada kilka dyplomów, w tym jeden z prawa kanonicznego Kościołów Wschodnich. Od 2006 r. jest urzędnikiem Dykasterii ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

DEON.PL POLECA
Do właściwości tej dykasterii należy krzewienie, ożywianie i regulowanie praktyki rad ewangelicznych, przeżywanych w zatwierdzonych formach życia konsekrowanego, a także w odniesieniu do życia i działalności stowarzyszeń życia apostolskiego w całym Kościele łacińskim.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież mianował nowego podsekretarza dykasterii zakonnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.