Watykan: papież przyjął dymisję kard. Napiera

Watykan: papież przyjął dymisję kard. Napiera
(Fot. Youtube/ROME REPORTS in English)
KAI/dm

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że papież przyjął rezygnację z pasterskiego zarządzania archidiecezją Durban (RPA), złożoną przez Jego Eminencję 80-letniego kardynała Wilfrida Foxa Napiera, OFM. Jego następcą papież Francieszek mianował 64-letniego bpa Siegfrieda Mandla Jwara, CMM, dotychczasowego biskupa tytularnego Elefantarii, wikariusza apostolskiego Ingwavuma.

Bp Siegfried Mandla Jwara, CMM, urodził się 1 lutego 1957 r. w St. Nivard, w diecezji Mariannhill. 1 lutego 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, w którego klasztorze odbył nowicjat. Profesję wieczystą złożył w 1986 r., dopełniając przygotowanie filozoficzne i teologiczne w Instytucie Teologicznym św. Józefa w Cedarze (1982-1986).

Święcenia kapłańskie przyjął 14 lutego 1987 roku. Następnie pracował w duszpasterstwie parafialnym, a także pełniąc odpowiedzialne funkcje w swoim zgromadzeniu, w tym radnego generalnego Misjonarzy z Mariannhill w Rzymie. Uzupełnił także swoje wykształcenie teologiczne.

30 kwietnia 2016 r. papież Franciszek mianował go wikariuszem apostolskim Ingwawuma i biskupem tytularnym Elephantaria in Proconsulari. Sakrę biskupią otrzymał 25 czerwca tego samego roku.

KAI/dm

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Watykan: papież przyjął dymisję kard. Napiera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.