Watykan: Papież utworzył fundusz kryzysowy w związku z pandemią

Watykan: Papież utworzył fundusz kryzysowy w związku z pandemią
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pp

Papież Franciszek powołał specjalny fundusz kryzysowy, by "pomóc osobom i wspólnotom, które zostały tragicznie dotknięte szerzeniem się Covid-19" w krajach misyjnych - ogłosił w poniedziałek Watykan. Papież przekazał na ten cel 750 tysięcy dolarów.

Fundusz powstał przy Papieskich Dziełach Misyjnych, a pomoc będzie niesiona poprzez struktury i instytucje Kościoła.

Franciszek, przekazując kwotę założycielską, zaapelował do Kościołów o wniesienie swego wkładu - poinformowała misyjna agencja Fides w komunikacie rozpowszechnionym w Watykanie.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin oświadczył: "W swym zadaniu ewangelizacyjnym Kościół często jest na pierwszej linii w obliczu głównych zagrożeń dla godności ludzkiej". Przypomniał, że tylko w Afryce 74 tysiące zakonnic i ponad 46 tysięcy księży prowadzi 7274 szpitale i kliniki, 2346 domów dla osób starszych i niepełnosprawnych, uczy 19 milionów dzieci w 45 tysiącach szkół podstawowych.

W wielu rejonach wiejskich, jak dodał hierarcha, tylko ludzie Kościoła zapewniają pomoc medyczną i edukacyjną.

"Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom" - podkreślił kardynał Tagle cytowany w komunikacie agencji Fides. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież utworzył fundusz kryzysowy w związku z pandemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.