Watykan: sekretarz stanu kard. Parolin rozmawiał z Ławrowem

Watykan: sekretarz stanu kard. Parolin rozmawiał z Ławrowem
Fot. Villa Nazareth / YouTube.com
PAP / tk

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin podczas telefonicznej rozmowy z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem przekazał mu, że papież Franciszek jest głęboko zaniepokojony wojną na Ukrainie - poinformował Watykan.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni wyjaśnił dziennikarzom, że kardynał Parolin potwierdził w czasie rozmowy z Ławrowem to, co papież powiedział w niedzielę. Podczas spotkania z wiernymi mówił wtedy, że „na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez”. - To nie jest tylko operacja militarna, lecz wojna, które sieje śmierć, zniszczenie - oświadczył wówczas Franciszek.

Jak dodał Bruni, sekretarz stanu powtórzył szefowi MSZ Rosji zwłaszcza papieski apel o zatrzymanie zbrojnych ataków, zapewnienie korytarzy humanitarnych dla cywilów oraz służb ratunkowych i o to, aby przemoc broni zastąpiono negocjacjami.

Kardynał Parolin "potwierdził gotowość Stolicy Apostolskiej, aby uczynić wszystko i oddać się na służbę pokojowi" - podkreślił rzecznik Watykanu.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Odkryj swoją drogę do szczęścia

Myślisz, że twoje życie jest pozbawione blasku i radości. Czujesz, że straciłaś sens i nie żyjesz pełnią życia, że inaczej sobie to wszystko wyobrażałaś. Przestałaś wierzyć, że coś się zmieni....

Skomentuj artykuł

Watykan: sekretarz stanu kard. Parolin rozmawiał z Ławrowem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.