Watykan: siedmiu biskupów wezwanych do Kurii Rzymskiej

Watykan: siedmiu biskupów wezwanych do Kurii Rzymskiej
fot. cathopic.com
KAI / ml

Pierwszym krajem, którego biskupi przyjadą do Watykanu po kilkunastomiesięcznej przerwie, będzie Francja.

Konferencje episkopatów siedmiu państw odwiedzą w najbliższych miesiącach Stolicę Apostolską w ramach wizyt ad limina apostolorum. Spotkania te wracają do watykańskiej agendy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i zaplanowane są na razie do lutego przyszłego roku.


Pierwszym krajem, którego biskupi przyjadą do Watykanu po kilkunastomiesięcznej przerwie, będzie Francja. We wrześniu br. hierarchowie będą kontynuować cykl wizyt rozpoczęty w 2020 r. przed wybuchem pandemii koronawirusa, kiedy to watykańskie spotkania dla trzech grup francuskich biskupów zostały odwołane.

Polscy biskupi u papieża

Drugim gremium, które odwiedzi Kurię Rzymską i spotka się z Ojcem Świętym będzie Konferencja Episkopatu Polski. Polscy biskupi, podzieleni na cztery ponaddwudziestoosobowe grupy przyjadą do Rzymu w kolejnych tygodniach października, jak zostało to już wcześniej ogłoszone.

Do końca lutego 2022 roku watykańskie dykasterie odwiedzą w ramach tych regularnych spotkań także biskupi Czech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Luksemburga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
24,43 zł
34,90 zł

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim

Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił:...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: siedmiu biskupów wezwanych do Kurii Rzymskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.