Watykan: tegoroczna szopka z Peru, a choinka z Dolomitów

Watykan: tegoroczna szopka z Peru, a choinka z Dolomitów
Fot. Catholic Sat / YouTube.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

Watykan poinformował, że tegoroczna szopka bożonarodzeniowa będzie pochodzić z Peru. To pierwszy raz kiedy zostanie przywieziona z tak daleka. Natomiast choinka będzie z Dolomitów we włoskim Trydencie.

Gubernatorat Państwa Watykańskiego poinformował, że w szopce będzie 30 figur wykonanych między innymi z ceramiki i drewna przez artystów z wioski Chopcca w peruwiańskich Andach, w departamencie Huancavelica.

Jak wyjaśniono, szopka z Peru będzie przypominać o dwusetleciu niepodległości kraju i nawiąże do życia ludów Andów. Postaciom Trzech Króli towarzyszyć będzie lama. Ponadto można będzie tam zobaczyć figurki innych zwierząt występujących w tym kraju; to alpaki, wikunie andyjskie i kondory.

28-metrowy świerk czerwony, który będzie ustawiony w pobliżu szopki przed bazyliką Świętego Piotra, pochodzić będzie z miejscowości Andalo w Trydencie. Udekorowany zostanie ozdobami z drewna i oświetlony energooszczędnymi lampkami.

Ceremonię odsłonięcia szopki i zapalenia świateł na choince zapowiedziano na 10 grudnia.

Te symbole Bożego Narodzenia ustawiane są na placu od 1982 roku, gdy zwyczaj ten wprowadził Jan Paweł II.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Salomea Łowicka FDC
11,96 zł
29,90 zł

Dzisiejsza kuchnia bardzo się zmienia, ale mimo wszystko cenimy w niej to, co dobrze znane. Lubimy, kiedy obok nowych smaków pojawiają się te tradycyjne, przywodzące na myśl nasz dom z okresu dzieciństwa. Dzieje się tak...

Skomentuj artykuł

Watykan: tegoroczna szopka z Peru, a choinka z Dolomitów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.