Watykan: wizyta królowej Elżbiety II jesienią?

Watykan: wizyta królowej Elżbiety II jesienią?
(fot. White House by Eric Draper)
8 lat temu
KAI / pz

Prawdopodobnie jesienią królowa Elżbieta II spotka się w Watykanie z papieżem Franciszkiem - donosi brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Wizyta monarchini w Rzymie planowana była na marzec br., jednak nie doszło do niej ze względu na problemy zdrowotne królowej. W programie odwołanej wizyty nie było jednak spotkania z ówczesnym papieżem Benedyktem XVI.

Tłem spotkania Elżbiety II z pochodzącym z Argentyny papieżem jest brytyjsko-argentyński konflikt o Falklandy-Malwiny, o które w 1982 r. oba kraje toczyły wojnę, wygraną przez Wielką Brytanię.

Odżywający obecnie konflikt skłonił prezydent Argentyny Cristinę Fernández de Kirchner do poproszenia papieża o ułatwienie dialogu z Wielką Brytania w sprawie suwerenności nad wyspami na południowym Atlantyku. Jednak Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej wykluczył watykańską ingerencję w ten konflikt. Zapewnienie tej treści otrzymał ambasador Zjednoczonego Królestwa przy Stolicy Apostolskiej, Nigel Baker.

W przeprowadzonym w marcu br. referendum 99,8 proc. z około 3 tys. mieszkańców tych wysp opowiedziało się za przynależnością do Wielkiej Brytanii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: wizyta królowej Elżbiety II jesienią?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.