Watykan zapowiedział początek szczepień w drugiej połowie stycznia

Watykan zapowiedział początek szczepień w drugiej połowie stycznia
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
PAP / kk

Watykan ogłosił w sobotę, że w najbliższym czasie rozpocznie się tam kampania szczepień przeciwko Covid-19. W komunikacie zaznaczono, że szczepionki dotrą w drugim tygodniu stycznia, "zapewne w wystarczających ilościach, by pokryć zapotrzebowanie".

Liczby dawek ani producenta szczepionek nie podano.

Wcześniej włoskie media informowały, że Watykan ma otrzymać 10 tysięcy dawek preparatu, których dużą część przeznaczy dla osób bezdomnych i ubogich.

W wydanej nocie dyrekcji watykańskiej służby zdrowia mowa jest też o tym, że zakupiona została specjalna lodówka do przechowywania szczepionek w bardzo niskich temperaturach.

Planuje się, że podawanie preparatu rozpocznie się w drugiej połowie stycznia według kryteriów wyboru osób najbardziej narażonych na ryzyko zakażenia i zgodnie z dobrowolnymi zgłoszeniami.

Priorytetem będzie zaszczepienie personelu medycznego, sił porządkowych, osób starszych i personelu mającego najczęściej kontakt z grupami ludzi - wyjaśniono.

Punkt szczepień, prowadzonych przez personel watykańskiej służby zdrowia, będzie znajdować się w atrium Auli Pawła VI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Watykan zapowiedział początek szczepień w drugiej połowie stycznia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.