Ważny hierarcha w Watykanie o tym, jak Franciszek znosi krytykę

Ważny hierarcha w Watykanie o tym, jak Franciszek znosi krytykę
(fot. youtube.com)
romereports.com / ml

O tym, jak papież reaguje na pojawiające się w mediach krytyczne głowy, opowiedział arcybiskup Giovanni Angelo Becciu, Substytut do Spraw Ogólnych w Sekretariacie Stanu.

"Jest spokojny. Konfrontuje się z tym, co do niego dociera. Często wykorzystuje to, co jest charakterystyczne dla ducha jezuitów: umiejętność bycia neutralnym wobec tego, co nas spotyka. Ale jak wiadomo, papież jest człowiekiem, więc również cierpi. Niektórzy krytycy bezpodstawnie zarzucają mu bardzo poważne czyny. Myślę tutaj na przykład to zdradzie Kościoła, co oczywiście nie jest prawdą. Franciszek nie akceptuje tego, to jest najpoważniejsze oskarżenie, jakie można skierować pod jego adresem" - powiedział hierarcha dla romereports.com.

Opisał również, w jaki sposób papież celebrował swoją piątą rocznicę pontyfikatu. Zdradził, że nie odbyła się żadna uroczystość, a sam Franciszek spokojny i zadowolony realizował swoje codzienne zadania o obowiązki.

Wypowiedź arcybiskupa, uważanego za trzecią osobę w Watykanie, została zarejestrowana przy okazji premiery książki "Francesco il ribelle".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ważny hierarcha w Watykanie o tym, jak Franciszek znosi krytykę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.