We wrześniu rozpocznie się nowenna pompejańska w intencji diecezji warszawsko-praskiej

We wrześniu rozpocznie się nowenna pompejańska w intencji diecezji warszawsko-praskiej
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W roku 30. rocznicy ustanowienia diecezji warszawsko-praskiej 8 września rozpocznie się diecezjalna nowenna pompejańska. Przez 54 dni w wybranych parafiach wierni będą polecać Bogu za wstawiennictwem Matki Boże całą wspólnotę Kościoła lokalnego – poinformowało biuro prasowe diecezji.

Nowenna pompejańska rozpocznie się 8 września w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Pięknej Miłości w Warszawie.

Nowenna pompejańska w intencji diecezji warszawsko-praskiej

"Pragniemy w roku 30. rocznicy ustanowienia diecezji warszawsko-praskiej zawierzyć Maryi wszystkie parafie, ośrodki duszpasterskie pasterzy, kapłanów, domy i zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny" – przekazano w komunikacie.

Modlitwa potrwa 54 dni i zakończy się 31 października w parafii Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie. "Nowenna pompejańska będzie odmawiana przed Najświętszym Sakramentem w wybranych parafiach, które są na granicy naszej diecezji" – wyjaśniono.

Nowenna trwa 54 dni. Codziennie odmawia się cały "Różaniec", czyli trzy jego części – radosną, bolesną i chwalebną. Tajemnice Światła dodane zostały jako czwarta część "Różańca" przez św. Jana Pawła II i nie są obowiązkowe przy odmawianiu nowenny pompejańskiej. Przez pierwsze 27 dni odmawia się błagalną część nowenny, przez kolejne 27 dni – część dziękczynną.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

We wrześniu rozpocznie się nowenna pompejańska w intencji diecezji warszawsko-praskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.