Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie. Kiedy się rozpocznie?

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie. Kiedy się rozpocznie?
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie rozpocznie się 3 marca a zakończy 11 marca - w przededniu 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - poinformowała archidiecezja przemyska.

Hasłem nowenny są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: "Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".

Nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie

Jak zaznaczył w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej metropolita przemyski abp Adam Szal, słowa te, wypowiedziane przez Jezusa do apostołów, są "niezwykle aktualne".

"To Jezus wzywa i posyła. Do Niego więc kierujemy nasze wołanie, czując się w obowiązku wypraszać łaskę powołania dla dobrych pasterzy, osób konsekrowanych i misjonarzy. Czynimy to w trosce o zbawienie dusz oraz w poczuciu odpowiedzialności za przekaz Dobrej Nowiny, tak bardzo potrzebnej i wyczekiwanej zarówno przez ludzi wierzących, jak i zagubionych oraz poszukujących" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

Abp Szal przypomniał, że 12 marca 2022 r. minie 400 lat od przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę - patrona Polski. "Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa w dziejach naszego narodu i naszej archidiecezji. Dlatego wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w archidiecezji przemyskiej nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, patrona Polski" - napisał.

Zastrzegł, że wspomniana inicjatywa duszpastersko-powołaniowa obejmie cały kraj. "Wierni w Polsce zjednoczą się we wspólnym błaganiu Boga, aby posłał robotników na żniwo swoje" - zastrzegł.

Poinformował, że 12 marca, w dzień 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie odbędą się główne uroczystości modlitewne.

"Proszę duszpasterzy, aby we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, podjęli modlitwę nowennową i w niedzielę poprzedzającą jej rozpoczęcie, poinformowali o niej parafian w ogłoszeniach duszpasterskich. Zachęcam także wszystkich wiernych, Wyższe Seminarium Duchowne, Dzieło Pomocy Powołaniom, +Margaretki+, zgromadzenia zakonne, aby włączyli się w tę modlitwę w swoich domach rodzinnych i wspólnotach życia zakonnego" - zaapelował.

Z okazji nowenny przygotowane zostały specjalne materiały duszpasterskie, zawierające teksty modlitw codziennych i rozważań na każdy dzień nowenny, litanię do św. Andrzeja Boboli a dodatkowo także rozważania Drogi Krzyżowej ze św. Andrzejem Bobolą. Autorem tych materiałów duszpasterskich jest ks. prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Sowa OFMConv, Edward Staniukiewicz OFMConv

W oparciu o fragmenty jego pism

Ojciec Wenanty skutecznie pomaga rozwiązywać problemy. Zaświadcza o tym św. Maksymilian Maria Kolbe, który sam skorzystał z jego wstawiennictwa. Kiedy tworzył „Rycerza Niepokalanej” znalazł się w poważnych kłopotach finansowych....

Skomentuj artykuł

Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie. Kiedy się rozpocznie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.