Węgry: zbiórka ofiar na rzecz prześladowanych chrześcijan

Węgry: zbiórka ofiar na rzecz prześladowanych chrześcijan
(fot. Jeremiah Castelo/shutterstock.com)
KAI / ms

Kościół na Węgrzech spieszy z pomocą finansową prześladowanym chrześcijanom w różnych częściach świata, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

Konferencja episkopatu tego kraju pragnie w ten sposób oddać cześć męczennikom, przypominając, że statystycznie co pięć minut ginie chrześcijanin z powodu wyznawanej wiary. Biskupi węgierscy przypominają, że istnieje wiele form prześladowań, począwszy od dyskryminacji, aż po zadawanie okrutnej śmierci.
"Nie chcemy w nikim wzbudzać uczucia nienawiści w stosunku do winnych podobnych czynów, ani tym bardziej popychać do aktów zemsty - stwierdzili hierarchowie. - Proponujemy aktywne włączenie się w inicjatywę znaną od początków istnienia Kościoła, aby wesprzeć potrzebujących braci".

Biskupi podkreślili, że w pierwszym rzędzie tamtejszy Kościół pragnie pomóc rodzinom chrześcijańskim wyrzuconym ze swoich ojczyzn, ponieważ ich kościoły, domy i szkoły zostały całkowicie zniszczone. Każdy forint będzie stanowił pomoc dla naszych braci i sióstr prześladowanych, aby mogli powrócić do swoich krajów oraz miast, w których żyli przez setki i tysiące lat ich przodkowie - dodają węgierscy biskupi.

Zorganizowana dwa lata temu na ten cel zbiórka zaowocowała kwotą 126 milionów forintów, czyli około 500 tysięcy dolarów amerykańskich.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Węgry: zbiórka ofiar na rzecz prześladowanych chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.