"Wesoły Wędrownik". Zaproszenie na koncert twórczości Norberta Blachy

"Wesoły Wędrownik". Zaproszenie na koncert twórczości Norberta Blachy
fot. Depositphotos
Informacja prasowa

Gospel Norberta Blachy już 8 lat gości na scenach w ramach tego niezwykłego wydarzenia. Zawsze połączony z warsztatami muzycznymi, w tym roku wyjątkowo w formie koncertu transmitowanego online. Grono świetnych muzyków kolejny raz upamiętnia twórczość zmarłego w 2012 roku Gliwickiego artysty. 

“Jako córka Norberta, cieszę się za każdym razem kiedy koncert ma się odbyć - mówi Gabriela Blacha-Cupiał, córka zmarłego artysty - Ważne by pamiętać o tych których, kochamy. Wierzę, że ludzie i tym razem, pokochają ten jego muzyczny świat. Mam też nadzieje, że radość która udziela się nam wszystkim za każdym razem grając tą muzykę, udzieli się też słuchającym.

Wiem, że kontynuuje coś dla mnie bardzo ważnego, rodzinnego, dlatego Właśnie razem z zespołem i organizatorami, pragniemy się z tym podzielić.”

Kim był Norbert Blacha? To muzyk, kompozytor, aranżer, pianista, organista, pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach i PWST Krakowie oraz Bytomiu, laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice, realizator i założyciel Studio B1. Jego najbardziej znany utwór "Modlitwa o pokój" znana jest i wykonywana na całym świecie. Ideą zespołu Wesołego Wędrownika jest pokazywanie twórczości mniej znanej, lecz niezwykle barwnej, która na przestrzeni minionych lat spotkała się z entuzjastycznym odbiorem publiczności. 

Jak jest muzyka Norberta Blachy? Choć twórczości Norbert Blacha ma wiele kolorów, ten będzie pokazywał jego odsłonę gospelową. Była ona bardzo bliska jego sercu. Przekaz i treści nie tylko wykonywał, ale też wcielał w swoje życie. Od zawsze lubił duże składy wykonawcze, śmiało można powiedzieć że pisząc “miał rozmach”. Nietuzinkowe aranżacje zabrzmią w wykonaniu wspaniałych muzyków, których spotkać można na ogólnopolskiej scenie muzyki rozrywkowej i jazzowej.

DEON.PL POLECA

Koncert jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Zorganizowany jest przez Stowarzyszenie Artystyczno-Muzyczne w Czerwionce Leszczynach.

Koncert, który odbędzie się 16.11.2020 r w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach, będzie transmitowany online na kanale facebook.com/jazovia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

"Wesoły Wędrownik". Zaproszenie na koncert twórczości Norberta Blachy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.