"Czeka nas niebo". Poruszający utwór inspirowany słowami Jana Pawła II

"Czeka nas niebo". Poruszający utwór inspirowany słowami Jana Pawła II
fot. Gabi Gąsior / YouTube
Gabi Gąsior / YouTube

Niebo jest bliżej, niż myślisz! Jeśli masz wątpliwości, koniecznie posłuchaj tej piosenki.

"Bliżej, niż myślisz" to kolejna piosenka z cyklu "Niebo" - utworów nagrywanych przez zespól GGduo oraz ich przyjaciół.

Oto, co o utworze pisze Gabi Gąsior:

Kiedy parę lat temu poszukiwałam inspiracji do projektu NIEBO, natrafiłam na to przemówienie Jana Pawła II. Zostało wygłoszone dwadzieścia lat temu, ale jego przekaz jest ponadczasowy.

DEON.PL POLECA

„Czeka nas niebo”, „(…) ostatnią porą twojego życia będzie wiosna: wiosna zmartwychwstania.” Te słowa krążyły w mojej głowie. Papież skierował je do chorych zebranych na Mszy Św. w Fatimie w 2000 roku. Brzmiały nieco paradoksalnie, bo odchodzenie, śmierć kojarzą się nam raczej z  zasypianiem, wyciszaniem… co więcej, te procesy obserwujemy w przyrodzie podczas zimy.

Jednak słowa papieża niosły dokładnie odwrotny przekaz. Ostatnią porą naszego życia ma być wiosna, czyli czas, w którym wszystko budzi się do życia. Śmierć tu na ziemi nie kończy naszego istnienia na zawsze, bo umieramy po to by móc obudzić się do życia wiecznego: „Całość twojego życia sięga nieskończenie dalej niż jego granice ziemskie: czeka cię niebo.” Taka perspektywa zmienia podejście do wszystkiego. A wiara w to, że w niebie czeka na nas kochający Bóg daje nadzieję, która pomaga przezwyciężyć cierpienie. Pomaga poczuć, że niebo jest bliżej niż nam się wydaje…

Ogromnie się cieszę, że do nagrania utworu przyjęły zaproszenie wspaniałe kobiety, artystki, które mają ten nietuzinkowy dar wyśpiewywania nie tylko dźwięków, ale także swojego serca. Beata Bednarz, Ania Szarmach i Olga Szomańska wzięły udział w nagraniach w czasie, gdy ich realizacja była bardzo utrudniona przez pandemię COVID-19.

Tym bardziej jestem wdzięczna za to, że podjęły ten trud i nic nie stanęło na przeszkodzie, aby mogły wyśpiewać, że „Niebo czeka nas”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

"Czeka nas niebo". Poruszający utwór inspirowany słowami Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.