Wielkie zakończenie "Maratonu Modlitwy" w Ogrodach Watykańskich

Wielkie zakończenie "Maratonu Modlitwy" w Ogrodach Watykańskich
Zdj.: FILIPPO MONTEFORTE / AFP POOL
Romereports/tkb

W ostatni dzień "Maratonu Modlitewnego" Ogrody Watykańskie zostały przekształcone w "Maryjne Sanktuarium na świeżym powietrzu", 31 maja Franciszek kończy modlitewne działo, które zwołał w maju, aby modlić się o zakończenie pandemii.

Na zakończenie miesięcznej modlitwy do Watykanu przybyła jedyna oryginalna replika obrazu Maryi rozwiązującej węzły, co więcej jest to ten sam obraz przed którym Franciszek poświęcił się w całości Maryi, gdy był doktorantem w Niemczech. Papież modlił się o rozwiązanie pięciu węzłów: samotności, bezrobocia, przemocy w rodzinie, złego postępu naukowego oraz problemów w duszpasterstwie. Odmówił także różaniec w intencji ustania pandemii.

"Prosimy Cię za Twoją przyczyną Maryjo, o zakończenie pandemii. Aby cała ludzkość mogła wrócić do codziennego życia w zdrowiu i bezpieczeństwie" - modlił się Franciszek.

Tą modlitwą Papież zakończył światowy „Maraton Modlitwy”, który rozpoczął się 1 maja. Każdego dnia przez cały miesiąc odmawiano różaniec w różnych sanktuariach na całym świecie. Do tej globalnej inicjatywy przyłączyły się miliony ludzi. Równocześnie Franciszek zachęcił do nieustającej modlitwy we wszystkich poruszanych przez ten miesiąc aspektach.

Źródło: Romereports/tkb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wielkie zakończenie "Maratonu Modlitwy" w Ogrodach Watykańskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.