Wierni poinformowali o "skandalicznych zachowaniach" polskiego księdza w Wielkiej Brytanii. Kuria zareagowała

Wierni poinformowali o "skandalicznych zachowaniach" polskiego księdza w Wielkiej Brytanii. Kuria zareagowała
Fot. Depositphotos
KAI / pzk

Kuria w Częstochowie wszczęła przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne wobec jednego z duchownych pracującego w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Decyzje podjęto w związku z fotografiami opublikowanymi w gejowskim kalendarzu, na których widać m.in. obejmujących się półnagich mężczyzn. Wśród nich rozpoznany został jeden z księży z archidiecezji częstochowskiej.

Duchowny ten złożył rezygnację z pełnienia urzędu proboszcza. Kuria Metropolitalna w Częstochowie po weryfikacji informacji prasowych i otrzymaniu dowodów, we współpracy z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii, wszczęła przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne.

Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Częstochowie:

Częstochowa, 12 kwietnia 2024 r.

KOMUNIKAT w sprawie działań dotyczących duchownego archidiecezji częstochowskiej

DEON.PL POLECA

Kuria Metropolitalna w Częstochowie z zaskoczeniem, bólem i głębokim zażenowaniem przyjęła doniesienia dotyczące podlegającego jej duchownego pracującego w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Dotychczas nikt nie informował nas o niewłaściwej postawie moralnej kapłana.

Po weryfikacji informacji prasowych i otrzymaniu dowodów, we współpracy z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii, wszczęliśmy przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne.

Ze względu na powagę zarzutów i wywołane zgorszenie duchowny został natychmiast oddalony od posługi i pełnienia wszelkich urzędów oraz od pracy duszpasterskiej.

Dziękujemy wiernym, którzy poinformowali o skandalicznych zachowaniach kapłana, za ich odpowiedzialność za Kościół. Wszystkich, którzy wiedzą o jakichkolwiek innych niewłaściwych sytuacjach dotyczących tego duchownego, prosimy o niezwłoczne poinformowanie o tym Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Przepraszamy wszystkich zgorszonych karygodnymi i urągającymi kapłańskiej postawie czynami duchownego. Oświadczamy, że zarzuty zostaną rzetelnie zbadane, a zło surowo ukarane.

ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej

Źródło: KAI / pzk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Wierni poinformowali o "skandalicznych zachowaniach" polskiego księdza w Wielkiej Brytanii. Kuria zareagowała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.