Wirtualne zwiedzanie katedry Notre Dame w Paryżu

Wirtualne zwiedzanie katedry Notre Dame w Paryżu
Fot. Perig Morisse / depositphotos.com
PAP / tk

W biurowej dzielnicy Paryża, La Defense za pomocą wirtualnej rzeczywistości będzie można zwiedzić słynną katedrę Notre Dame. Wirtualna wycieczka po świątyni zmieniającej się na przestrzeni wieków zatytułowana jest „Eternelle Notre-Dame” (Wieczna Notre-Dame).

Spektakl zaczyna się od budowy Notre Dame, a kończy ponownym otwarciem katedry po rekonstrukcji, która trwa po pożarze z 15 kwietnia 2019 roku.

Zwiedzanie zakamarków Notre Dame

Zwiedzający wyposażeni w gogle VR mogą wirtualnie wspiąć się na dzwonnicę, przejść po dębowej belce - wsporniku, zbliżyć do witraży i słynnych rozet oraz dotrzeć na ruchomej platformie do różnych części budowli.

O katedrze opowiada przewodnik-awatar podczas 45-minutowej sesji, przenosząc zwiedzających w różne epoki, śledząc historię paryskiej katedry, odkrywając wydarzenia i postacie historyczne, m.in. XIX–wiecznego architekta i rekonstruktora Eugene’a Viollet-le-Duca.

DEON.PL POLECA

Biskup o wirtualnej wycieczce

- Miałem trochę zawrotów głowy – przyznał biskup Eric Aumonier opowiadając o swym wejściu w wirtualną rzeczywistość.

"Eternelle Notre-Dame" jest wspólnym projektem operatora Orange, firmy Amaclio, władz Paryża, diecezji paryskiej oraz instytucji publicznej odbudowującej Notre-Dame. Opłata za wirtualne zwiedzanie ma wynosić 30 euro, z czego 30 proc. będzie przekazywane na rzecz Fundacji Notre-Dame, aby pomóc sfinansować wyposażenie katedry.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Skomentuj artykuł

Wirtualne zwiedzanie katedry Notre Dame w Paryżu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.