Wizerunek kościoła negatywnie przejaskrawiony

Wizerunek kościoła negatywnie przejaskrawiony
To właśnie Benedykt XVI nadał impuls do walki z nadużyciami seksualnymi (fot. KAI/Sławomir Bernaś)
PAP / wab

Negatywny wizerunek Kościoła w związku ze skandalem pedofilii jest "przesadzony" - stwierdził na łamach watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" biskup Giuseppe Versaldi. Skrytykował on falę krytyki wobec Kościoła katolickiego.

W artykule redakcyjnym na pierwszej stronie niedzielnego wydania gazety biskup Versaldi, specjalista w dziedzinie prawa kanonicznego, napisał, że czyny księży pedofilów są "ohydne".

Zaznaczył jednocześnie, że przedstawia się Kościół katolicki tak, "jakby była to instytucja, gdzie najczęściej dochodzi do takich nadużyć".

"Lecz ważniejsze jest to, by podkreślić, że Kościół katolicki, wbrew wypaczonemu obrazowi, w jakim chce się go przedstawić, jest instytucją, która postanowiła przeprowadzić stanowczą batalię przeciwko nadużyciom seksualnym wobec nieletnich zaczynając od swego wnętrza" - zauważył autor publikacji w watykańskim dzienniku.

"I tu trzeba przyznać, że to Benedykt XVI nadał zdecydowany impuls do tej walki, także dzięki swemu ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary" - ocenił biskup Versaldi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wizerunek kościoła negatywnie przejaskrawiony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.