Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski

Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski
KAI/mk

Episkopat francuski powraca do przerwanych z powodu koronawirusa wizyt Ad Limina Apostolorum i spotkań z papieżem Franciszkiem. Po biskupach z Francji, w październiku w Watykanie gościć będą biskupi z Polski.

Biskupi z trzech prowincji kościelnych południowej Francji - Marsylii, Montpellier i Tuluzy, a także zwierzchnicy mieszkających w tym kraju katolików obrządków wschodnich rozpoczynają dzisiaj wizytę Ad Limina Apostolorum. Papież Franciszek przyjmie ich 10 września.

W ten sposób po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (ostatnią grupę biskupów francuskich Franciszek przyjął 9 marca 2020 r.) zostaje wznowiony rytm wizyt ad limina, które pozwalają biskupom spotkać się z różnymi przełożonymi dykasterii watykańskich i omówić z papieżem sytuacje w poszczególnych diecezjach.

Po kolejnej przerwie, związanej z papieską podróżą do Budapesztu i na Słowację, kolejna grupa biskupów francuskich z metropolii paryskiej, lyońskiej, z Clermont a także z ordynariatu wojskowego będzie w Rzymie w dniach 20-25 września, a papież przyjmie ich 23 września. Od 27 września do 2 października 2021 r. przybędzie ostatnia grupa biskupów francuskich z archidiecezji Lille, Reims, Besançon, Dijon a także diecezji Strasburga. Audiencja papieska jest dla nich planowana 1 października.

W październiku zaplanowana jest wizyta Ad limina apostolorum" biskupów z Polski, a następnie przedstawicieli kolejnych episkopatów krajowych.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.