Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski

Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski
KAI/mk

Episkopat francuski powraca do przerwanych z powodu koronawirusa wizyt Ad Limina Apostolorum i spotkań z papieżem Franciszkiem. Po biskupach z Francji, w październiku w Watykanie gościć będą biskupi z Polski.

Biskupi z trzech prowincji kościelnych południowej Francji - Marsylii, Montpellier i Tuluzy, a także zwierzchnicy mieszkających w tym kraju katolików obrządków wschodnich rozpoczynają dzisiaj wizytę Ad Limina Apostolorum. Papież Franciszek przyjmie ich 10 września.

DEON.PL POLECAW ten sposób po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (ostatnią grupę biskupów francuskich Franciszek przyjął 9 marca 2020 r.) zostaje wznowiony rytm wizyt ad limina, które pozwalają biskupom spotkać się z różnymi przełożonymi dykasterii watykańskich i omówić z papieżem sytuacje w poszczególnych diecezjach.

Po kolejnej przerwie, związanej z papieską podróżą do Budapesztu i na Słowację, kolejna grupa biskupów francuskich z metropolii paryskiej, lyońskiej, z Clermont a także z ordynariatu wojskowego będzie w Rzymie w dniach 20-25 września, a papież przyjmie ich 23 września. Od 27 września do 2 października 2021 r. przybędzie ostatnia grupa biskupów francuskich z archidiecezji Lille, Reims, Besançon, Dijon a także diecezji Strasburga. Audiencja papieska jest dla nich planowana 1 października.

W październiku zaplanowana jest wizyta Ad limina apostolorum" biskupów z Polski, a następnie przedstawicieli kolejnych episkopatów krajowych.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Wizyty Ad Limina Apostolorum. Teraz biskupi z Francji, po nich - z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.