Wkrótce druga edycja wielkiego spotkania młodych

Wkrótce druga edycja wielkiego spotkania młodych
(fot. Grzegorz Kuźniarz)
4 lata temu
Informacja prasowa / pk

28 i 29 marca na TAURON Arenie Kraków odbędzie się wydarzenie o nazwie Projekt M&M2. Jego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Inicjatorem spotkania jest bp Grzegorz Ryś. Dlaczego zaprasza młodych na stadion?

Przez dwa dni marca krakowska świątynia widowisk zmieni się w przestrzeń spotkania Kościoła z młodymi ludźmi. Już po raz drugi w wielkim poście na TAURON Arenę Kraków młodzież zaprasza Biskup Ryś. Hasło przygotowywanego spotkania brzmi: Ja cię nie potępiam.

- Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi - Ja cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć - mówił w zaproszeniu skierowanym do uczniów bp Grzegorz Ryś.

Spotkanie odbywające się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arenie Kraków jest skierowane do krakowskiej młodzieży i ma charakter wydarzenia edukacyjno-kulturalnego, niosącego religijne przesłanie prezentowane w przystępny i ciekawy sposób dla wszystkich uczestników. Program tego wydarzenia to nie tylko możliwość słuchania, ale też okazja do odpowiedzi na wezwanie, jakie przed uczestnikami postawią Organizatorzy.

Okazuje się, że dobre wieści o tym, co dzieje się w Krakowie dotarły też poza granice miasta - W ostatnim tygodniu odebraliśmy klika telefonów z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Jeleniej Góry - mówi Magdalena Kula z Zespołu Organizatorów - Zapisy będziemy przyjmować do wyczerpania miejsc, trudno odmówić komuś, kto po prostu chce być w tym czasie z nami - dodaje Koordynatorka.

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Ireneusz Krosny - najbardziej znany mim w Polsce, który ma na swoim koncie występy nie tylko w kraju i Europie, ale wielu miejscach na świecie. Niesamowitym doznaniem estetycznym może być specjalnie przygotowana na tą okazje etiuda Teatru Cieni, którą młodzi będą mogli obejrzeć w pierwszej części Spotkania. Specjalnie dla młodych krakowian swój występ przygotowuje także raper TAU. Swoje pozdrowienie dla uczestników zapewnił - podobnie jak w roku ubiegłym - Papież Franciszek. 

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego Wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa.

Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca 2017 roku na TAURON Arena Kraków. Głównym Organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.

Strona wydarzenia: mlodziimilosierdzie.pl

Fanpage na Facebooku: facebook.com/mlodziimilosierdzie

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wkrótce druga edycja wielkiego spotkania młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.