Wkrótce Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Wkrótce Franciszkańskie Spotkanie Młodych
(fot. tomaszd / Foter / CC BY)
Marta Górka / ak

Za chwilę rozpocznie się Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Tematem tegorocznego FSMu jest ZWYCIĘSTWO. Jak do niego przygotowują się organizatorzy? Co czeka uczestników już po raz 28-my?

Trwają przygotowania do najbliższego FSMu. Od środy do Kalwarii Pacławskiej przyjeżdżają osoby zaangażowane w organizację Spotkania. Zajmują się stworzeniem jak najlepszych warunków dla mających przybyć w niedzielę uczestników. - Przyjechały wszystkie rzeczy z pakietu uczestnika m.in. śpiewniki i koszulki. Animatorzy zaczęli już spotkania formacji, gotowa jest także schola. - zapewnia o. Piotr Reizner, dyrektor Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Na placu przed kościołem stoi już scena, na której niebawem zagoszczą: Gabriela Gąsior & HolyNoiz , Bęsiu & DJ Yonas, Fioretti, Forte, i Michał Król, świadectwo i koncert "Wyrwani z niewoli", Propaganda Dei, raper TAU, przedstawienie "Znak Pokoju".

- Na tegorocznym Spotkaniu możemy cieszyć się licznym gronem gości, którzy mimo wielu obowiązków znaleźli czas by móc z nami przeżywać Franciszkańskie Spotkanie Młodych - dodaje dyrektor FSMu. Tym razem na Kalwarii pojawi się  aktorka i modelka Anna Golędzinowska; aktorka Patrycja Hurlak; aktor Adam Woronowicz; dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec; gitarzysta i kompozytor Adam Szewczyk; aktor Dariusz Kowalski; dziennikarz chrześcijański oraz twórca "Projekt faceBÓG" Piotr Żyłka; raper i wokalista znany jako "TAU" oraz "Medium" Piotr Kowalczyk; aktor, dziennikarz oraz prezenter telewizyjny Łukasz Nowicki; Małgorzata oraz Piotr Nowiccy, którzy będą prowadzić modlitwę wstawienniczą na FSM; Małgorzata oraz Tomasz Terlikowscy; Maciej Sikorski; ks. Bp Stanisław Jamrozek; ks. Dariusz Oko; ks. Jan Kaczkowski; ks. Mariusz Mik; ks. Jakub Bartczak; o. Piotr Koźlak CsCR.

Już w niedzielę do Kalwarii Pacławskiej przyjadą uczestnicy z całej Polski. Spotkanie otworzy msza święta. Zaraz po niej będzie miała miejsce pierwsza konferencja 28 FSMu. Młodzi spotkają się z Marią Stepan, reporterką Wiadomości TVP 1.  Co jeszcze oferuje FSM uczestnikom? ZWYCIĘSTWO! Zapraszamy!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

DEON.PL POLECA

Pierwsza  edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1998 roku.  FSM jest spotkaniem religijnym. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię. FSM ma charakter biwakowy, odbywa się  w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. 28 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 19 lipca, a zakończy w sobotę 25 lipca. Tegoroczne hasło brzmi ZWYCIĘSTWO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wkrótce Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.