Wkrótce poznamy datę wizyty papieża w USA

Wkrótce poznamy datę wizyty papieża w USA
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pk

Oficjalną datę wizyty Ojca Świętego w USA i w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku powinniśmy poznać między lutym a marcem przyszłego roku - powiedział włoskiej agencji prasowej ANSA stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Bernardito Auza.

Pochodzący z Filipin dyplomata papieski zaznaczył, że protokół przewiduje, iż informacje takie przekazuje się na pół roku przed planowaną wizytą. Już w sierpniu br., na pokładzie samolotu wiozącego go do Seulu, Franciszek, odpowiadając na pytanie dziennikarki amerykańskiej telewizji NBC Anne Thompson potwierdził, że wybiera się do Filadelfii. Wspomniał również o VIII Światowym Spotkaniu Rodzin, które w dniach 22-25 września przyszłego roku odbędzie się w tym amerykańskim mieście pod hasłem "Rodzino, strzeż stworzenia".

Wcześniej papieską podróż do USA zapowiedział tamtejszy metropolita, abp Charles Caput. "Ojciec Święty przyjął nasze zaproszenie i weźmie udział w święcie rodzin" - oświadczył z radością hierarcha.

Zaproszenie do odwiedzenia ich kraju przekazali papieżowi także biskupi USA. Natomiast sekretarz generalny ONZ uczynił to we wrześniu br. za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina. Oczekuje się, że Ojciec Święty odwiedzi także Nowy Jork i wystąpi na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Podczas audiencji dla prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy 27 marca br. Franciszek rozmawiał z nim niemal godzinę. Być może także wówczas amerykański przywódca zaprosił go do Waszyngtonu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wkrótce poznamy datę wizyty papieża w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.