Władze Chin aresztowały czterech księży katolickich. "Celem jest reedukacja"

Władze Chin aresztowały czterech księży katolickich. "Celem jest reedukacja"
(fot. shutterstock.com)
CNA / kw

Jak donosi agencja AsiaNews, czterech księży katolickich zostało aresztowanych w chińskiej prowincji Hebei. "Są indoktrynowani na temat polityki religijnej chińskiego rządu (...), ponieważ odmawiają wstąpienia do Kościoła patriotycznego".

Aresztowani kapłani to ks. Zhang Guilin i ks. Wang Zhong z diecezji Chongli-Xiwanzi oraz ks. Su Guipeng i ks. Zhao On z diecezji Xuanhua.

Ks. Zhao według niektórych źródeł może znajdować się w areszcie domowym.

Doniesienia o zniszczeniu lub profanacji katolickich kościołów i świątyń dochodzą w ostatnim czasie z całych Chin, przede wszystkim z prowincji Hebei, Henan, Guizhou, Shaanxi i Shandong.

DEON.PL POLECA

Kościół w Chinach został podzielony 60 lat temu na Kościół podziemny, który jest prześladowany i którego nominacje biskupów często nie są uznawane przez chińskie władze oraz na Chińskie Patriotyczne Stowarzyszenie Katolickie, organizację sankcjonowaną przez rząd komunistyczny.

Porozumienie między Stolicą Apostolską a Pekinem z 22 września miało na celu znormalizowanie sytuacji chińskich katolików i zjednoczenie podziemnego Kościoła i Patriotycznego Związku.

Tutaj przeczytasz więcej na temat sytuacji prześladowanych chrześcijan z Chin w Europie >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ

W każdej sytuacji, czy to zwyczajnego dnia, czy w chwili podejmowania ważnej decyzji, w głowie i sercu słyszysz wiele głosów proponujących ci różne działania lub reakcje. Ignacjańska metoda rozeznawania uczy, jak dostroić swoje duchowe zmysły,...

Skomentuj artykuł

Władze Chin aresztowały czterech księży katolickich. "Celem jest reedukacja"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.