Włochy: arcybiskup nie mógł odwiedzić szkoły

Włochy: arcybiskup nie mógł odwiedzić szkoły
(fot. dcJohn / Foter.com / CC BY 2.0)
5 lat temu
KAI / pk

Władze szkoły podstawowej w Sassami na Sardynii odwołały w ostatniej chwili przedświąteczną wizytę miejscowego arcybiskupa, uzasadniając to faktem, że wielu uczniów nie jest katolikami.

Według włoskiej agencji SIR 73-letni abp Paolo Atzei OFMConv nie krył oburzenia. Stwierdził, że w czasie odwiedzin różnych szkół, w tym także kierowanych przez osoby nastawione krytycznie do Kościoła, "nigdy nie przychodzi tam z zamiarem nauczania wiary, lecz tylko po to, żeby spotkać się z uczniami i poznać ich".

Według mediów włoskich dyrektorka placówki Patrizia Mercuri w porozumieniu z Radą Pedagogiczną zaproponowała, aby ze względu na wielokulturowy skład klas zorganizować takie spotkanie poza szkołą i z udziałem rodziców.

Arcybiskup powiedział SIR, że o sprawie dowiedział się niemal w ostatniej chwili, gdy był w drodze do szkoły. Zwrócił uwagę, że zawsze miał dobre stosunki z miejscowym imamem i niemal codziennie spotyka się z rodzinami muzułmańskimi.

Szkoła podstawowa św. Donata jest - zdaniem mediów - wzorcowa, gdy chodzi o integrację. Spośród 250 uczęszczających do niej dzieci 122 nie jest katolikami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: arcybiskup nie mógł odwiedzić szkoły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.