Włochy: arcybiskup solidaryzuje się z robotnikami zagrożonymi zwolnieniem z pracy

Włochy: arcybiskup solidaryzuje się z robotnikami zagrożonymi zwolnieniem z pracy
(fot. Fra.fornari (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons / shutterstock.com)
KAI /kk

Arcybiskup Tarentu na południu Włoch Filippo Santoro solidaryzuje się z załogą miejscowej stalowni, której grozi utrata miejsc pracy. Zakłady ILVA, które przeszły niedawno w ręce nowych, indyjskich właścicieli, zapowiedziały zwolnienie czterech z dziesięciu tysięcy zatrudnionych.

Zwolnienia mają być związane m.in. z ich modernizacją, podyktowaną pilną koniecznością uniknięcia dalszego zatruwania środowiska, co było powodem kilkuletniego kryzysu.
Arcybiskup zapewnił, że leży mu na sercu zdrowie ludności Tarentu, ale także los robotników, którym grozi utrata pracy. Zarzucił też ministrowi rozwoju gospodarczego i kierownictwu tego resortu składanie w przeszłości obietnic, które okazały się bez pokrycia. Ponieważ zapewniali oni, jak ujawnił hierarcha, że żadnych zwolnień nie będzie, to teraz zażądał on pisemnej deklaracji w sprawie przyszłości stalowni, w tym także w zakresie zachowania dotychczasowego zatrudnienia.
Widmem utraty pracy przez cztery tysiące osób zaniepokojone jest całe miasto, podobnie jak perspektywą opóźnień w wejście w życie programu, który sprawi, że zakład nie będzie zatruwać dłużej zdrowia mieszkańców, oświadczył abp Filippo Santoro.
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: arcybiskup solidaryzuje się z robotnikami zagrożonymi zwolnieniem z pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.