Włochy: rękopisy św. Jana XXIII dostępne w internecie

Włochy: rękopisy św. Jana XXIII dostępne w internecie
(Fot. Wikimedia Commons / CC)
KAI / ml

Fundacja Papieża Jana XXIII rozpoczęła digitalizację rękopisów i maszynopisów swego patrona. 11448 dokumentów, w tym wiele dotychczas niepublikowanych, znajdzie się w archiwum on line na stronie internetowej Fundacji.

Pierwsze rękopisy są tam już dostępne. Pochodzą z 1901 r., gdy Angelo Giuseppe Roncalli był studentem w Rzymie. Są to notatki z jego zeszytów, zatytułowanych "Ad omnia".
Aby uzyskać do nich dostęp, należy jedynie wypełnić formularz na stronie internetowej: http://www.fondazionepapagiovannixxiii.it/archivo/archivio-online
W następnej kolejności dostępna będzie cyfrowa wersja setek stron "Dziennika duszy", uznawanego za duchowe arcydzieło Jana XXIII.
W ostatnich latach Fundacja dokonała inwentaryzacji i skatalogowania materiałów archiwalnych. Były to tysiące stron, zawierających dzienniki duchowe, zeszyty z przemówieniami i homiliami, rozkłady zajęć, różnorodne notatki i korespondencję, pozwalające poznać życie i dzieło Angelo Roncallego - Jana XXIII. Obecnie rozpoczęto ich digitalizację, która obejmie także fotografie oraz materiały audio i wideo.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: rękopisy św. Jana XXIII dostępne w internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.