Włochy: "spokojne bezpieczeństwo" w okresie Bożego Narodzenia

Włochy: "spokojne bezpieczeństwo" w okresie Bożego Narodzenia
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
KAI/ mp

"Spokojne bezpieczeństwo" zagwarantują wszystkim Włochom w okresie Bożego Narodzenia siły porządkowe i bezpieczeństwa.

Zapewnił o tym minister spraw wewnętrznych Marco Minniti w czasie krótkiej wizyty w Bari na południu kraju, gdzie spotkał się z grupą księży pracujących "w trudnym terenie".
Zdając sobie z tego sprawę uprzedzili oni, że pasterka w ich kościołach nie zostanie odprawiona o północy, lecz znacznie wcześniej.

"Jak we wszystkich miastach Włoch przygotowaliśmy nadzwyczajny plan bezpieczeństwa w okresie świąt Bożego Narodzenia, obejmie on także Bari i okolice" - oświadczył szef resortu spraw wewnętrznych po naradzie lokalnego komitetu bezpieczeństwa publicznego.

Minister Minniti powiedział, że jego ludzie będą w tym czasie "u boku księży i tych wszystkich, który w społeczności reprezentują religię".

"Jeśli o nas chodzi nawet na minutę nie osłabimy naszej czujności, tak w dzielnicach spokojnych, jak i bardziej problematycznych, gwarantując wszystkim obywatelom możliwość maksymalnego spokoju w czasie świąt. Przesłanie, jakie kierujemy do wszystkich, to spokojne bezpieczeństwo" - stwierdził włoski minister.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Włochy: "spokojne bezpieczeństwo" w okresie Bożego Narodzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.