Włochy: udział we mszy w czasie Bożego Narodzenia tylko po rezerwacji

Włochy: udział we mszy w czasie Bożego Narodzenia tylko po rezerwacji
(fot. depositphotos.com)
PAP / ps

Udział we mszy w czasie Bożego Narodzenia w kościołach we włoskiej archidiecezji Lukka w Toskanii możliwy będzie po zarezerwowaniu miejsca. Można to zrobić wchodząc na specjalną stronę internetową lub telefonicznie.

Na mocy decyzji włoskiego rządu Toskania znajduje się w strefie pomarańczowej, czyli średniego ryzyka zakażeń koronawirusem.

Od poniedziałku wierni mogą zarezerwować, wybierając kościół i godzinę, miejsce na mszy już w najbliższy weekend, a także w Wigilię oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt.

Metropolita miasta arcybiskup Paolo Giulietti zaapelował do proboszczów, by zwiększyli liczbę mszy tak, aby przy zachowaniu kroków reżimu sanitarnego mogli w nich uczestniczyć wszyscy wierni.

DEON.PL POLECA

Podobne inicjatywy podejmowane są w poszczególnych parafiach we Włoszech, na przykład w małej miejscowości Montale w Toskanii. Grupa młodzieży parafialnej stworzyła tam specjalną aplikację, poprzez którą można zarezerwować miejsce na mszy w Boże Narodzenie. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Włochy: udział we mszy w czasie Bożego Narodzenia tylko po rezerwacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.