Włoski biskup: nie wolno wykorzystywać religii w celach wyborczych

Włoski biskup: nie wolno wykorzystywać religii w celach wyborczych
(fot. Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0] // Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0])
KAI / kk

Włoski biskup Domenico Mogavero w ostrych słowach skrytykował wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który na wiecu politycznym w Syrakuzach pokazywał swym zwolennikom różaniec i ucałował wieńczący go krzyżyk.

- Wykorzystywanie pobożności i najczystszych uczuć ludzi w niskich celach wyborczych jest zachowaniem niedopuszczalnym - stwierdził ordynariusz sycylijskiej diecezji Mazara del Vallo w rozmowie z AdnKronos.

- Pierwszego września będziemy obchodzili 65. rocznicę ronienia łez przez Madonnę z Syrakuz. Kto wie, może Madonna przygotowuje się, by znowu ronić łzy w obliczu tak nieprzyzwoitych wydarzeń? - pytał hierarcha.

DEON.PL POLECANie po raz pierwszy protestuje on przeciwko wykorzystywaniu różańca przez Salviniego na wiecach politycznych. W maju br. wicepremier robił to w Mediolanie. Już wówczas bp Mogavero wzywał go, by z tym skończył.

- Nie możemy dłużej milczeć wobec przechwałek coraz bardziej aroganckiego ministra republiki. Nie możemy dłużej pozwalać mu na przywłaszczanie świętych znaków naszej wiary, aby sprzedawać swe nieludzkie poglądy, sprzeczne z historią i diametralnie przeciwstawne ewangelicznemu przesłaniu - mówił ordynariusz Mazara del Vallo, nawiązując do niechęci Salviniego do udzielania pomocy migrantom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

Włoski biskup: nie wolno wykorzystywać religii w celach wyborczych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.