Wniebowzięcie NMP w Iraku: ubywa wiernych

Wniebowzięcie NMP w Iraku: ubywa wiernych
(fot. Homo Cosmicos / shutterstock.com)
4 lata temu
KAI /kk

W Iraku Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest przeżywane bardzo uroczyście. To jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich.

Prawosławni przygotowują się do niego specjalnym maryjnym postem. Jednakże, jak zauważa abp Jean Benjamin Sleiman z Bagdadu, święta te mają też smutny aspekt. Za każdym razem chrześcijanie zdają sobie sprawę, że ich liczba znowu się zmniejszyła.
- Nie jest łatwo, zwłaszcza, kiedy przyszłość jest tak mroczna. Exodus chrześcijan jeszcze się nie skończył. Wielu nadal wyjeżdża. Brak im nadziei na przyszłość. Oczywiście na terytoria wyzwolone powracają niekiedy całe rodziny, ale nie jest to powrót masowy, jak się spodziewano. I to nie tylko ze względu na konflikty wokół tak zwanych terenów spornych, ale po prostu brak wzajemnego zaufania. Bez tego zaufania nie można budować zgodnego współistnienia - mówi arcybiskup Bagdadu.
- Dlatego wciąż zagraża nam emigracja. Wielu wyjeżdża, zwłaszcza teraz, kiedy zakończył się rok szkolny i akademicki. W kościele widać to gołym okiem. Przychodzi coraz mniej wiernych - powiedział Radiu Watykańskiemu hierarcha.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wniebowzięcie NMP w Iraku: ubywa wiernych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.