Wojciech Jędrzejewski OP o ekskomunice ks. Michała Misiaka

Wojciech Jędrzejewski OP o ekskomunice ks. Michała Misiaka
(fot. MaskacjuszTV / YouTube.com)
1 rok temu
Wojciech Jędrzejewski OP

"Ja bym bardzo zaapelował do jakichś prawników kościelnych, żeby się temu przyjrzeli, bo naprawdę wydaje mi się, że ten cały werdykt jest mocno przesadzony i mocno przedobrzony" - powiedział kaznodzieja.

Nagranie zostało opublikowane na YouTube. "Jak słucham Michała, to w tym, co on mówi, nie było takiej intencji, która by miała uruchomić ten rodzaj duchowego wydarzenia, a w ślad za tym, jakiejś procedury kościelnej takiej rangi" - powiedział Wojciech Jędrzejewski OP.

Dodał, że jego zdaniem ks. Misiak nie chce opuszczać Kościoła Katolickiego: "Tak jak słucham Michała, on nie ma żadnych intencji, żeby się wykluczyć w Kościoła".

"To co zrobił, te poszukiwania, to jest jakaś taka mieszanina czegoś bardzo szlachetnego i gorliwego, jego głodu i pragnień, zarazem z jakąś lekkomyślnością i z odklejeniem, ale to tyle, a nie postawa, którą można by uznać za uruchamiającą te najmocniejsze konsekwencje" - stwierdził dominikanin.

Ks. Michał Misiak wyjaśnia, dlaczego przyjął chrzest w Jordanie, który spowodował zaciągnięcie ekskomuniki >>

Dodał, że sprawą ekskomuniki ks. Misiaka powinni zająć się kościelni prawnicy: "ja bym bardzo zaapelował do jakichś prawników kościelnych, żeby się temu przyjrzeli, bo naprawdę wydaje mi się, że ten cały werdykt jest mocno przesadzony i mocno przedobrzony".

"Mówię to z taką intencją, że mam w ogóle głębokie przeczucie i przekonanie, że Michał pozostaje w komunii z tym Kościołem, w którym się nieustannie rodzi duchowo, w którym nieustannie poszukuje, w którym błądzi, w którym się karmi tym wszystkim, co Kościół ma i to karmi się poważnie, z pasją, miłością do sakramentów, które przyjmował, ale również karmił innych tym wszystkim, co jest skarbem Kościoła: słowem, sakramentami, łaską, obietnicami Boga" - powiedział dominikański kaznodzieja.

"Michał jesteś w moim sercu i z całą pewnością to jest realna komunia z tobą w tym momencie twojego życia, twoich najlepszych pragnień, twojego również pogubienia i tego wszystkiego, co również woła o pomoc dla ciebie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk
17,43 zł
24,90 zł

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Wojciech Jędrzejewski OP o ekskomunice ks. Michała Misiaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.