Wojna na Ukrainie. Naczelny rabin: świat nie zatrzymał Hitlera, teraz musi zatrzymać Putina

Wojna na Ukrainie. Naczelny rabin: świat nie zatrzymał Hitlera, teraz musi zatrzymać Putina
Fot. Aleksandr Arbit / Youtube
PAP/ kb

Podczas II wojny światowej nie mogliśmy zatrzymać Hitlera, ale teraz możemy zatrzymać Putina; wzywam cały świat do działania, zróbmy coś, wciąż możemy go zatrzymać - zaapelował w rozmowie z CNN naczelny rabin Ukrainy Jaakow Bleich.

"Jest tylko jeden nazista, który powinien zostać zdenazyfikowany, to Władimir Putin" - zaznaczył Bleich, komentując twierdzenia Putina, że jedną z przyczyn inwazji na Ukrainę jest potrzeba "zdenazyfikowania" tego państwa.

DEON.PL POLECA

Naczelny rabin o wojnie na Ukrainie

"Od piątku ta wojna przekształciła się z wojny przeciwko ukraińskiemu wojsku w wojnę przeciwko ludzkości (...) nie będę tego nazywał ludobójstwem, ponieważ on (Putin - PAP) zabija wszystkich na oślep, nie obchodzi go to, kto ma jakie geny czy pochodzenie" - mówił rabin.

"(Putin - PAP) zabija tych ludzi, których deklarował bronić. Bombarduje Charków, gdzie mieszka wiele osób mówiących po rosyjsku. Czy nie ogłaszał, że będzie bronić rosyjskojęzycznej ludności" - podkreślił Bleich.

Świat może zatrzymać Putina, może to zrobić NATO i USA poprzez zbombardowanie długiego na blisko 60 km konwoju rosyjskich wojsk, zmierzającego do Kijowa, "by zniszczyć stolicę Ukrainy i mieszkających tam ludzi" - ocenił rabin. "Czas, by świat coś zrobił" - zaapelował.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie. Naczelny rabin: świat nie zatrzymał Hitlera, teraz musi zatrzymać Putina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.